ALPY DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO

JESIENIĄ ODKRYWAJĄ SWOJE 4 TYŚ. SZCZYTY

WYPRAWA SZWAJCARSKIMI KOLEJKAMI GÓRSKIMI

TERMIN: do uzgodnienia z grupą osób niepełnosprawnych wrzesień - październik 2017Program:

I dzień
Wyjazd autokarem lub busem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Miejsce wyjazdu do ustalenia z grupą.

II dzień
Rano przyjazd do Friedrichshafen w Niemczech, przekroczenie granicy statkiem przez Jezioro Bodeńskie do Romanshorn w Szwajcarii. Przejazd kolejką Pre-Alpine Express do Luzern. Położony w centrum Szwajcarii region zachwyca piękną, górską panoramą, osadzoną nad przejrzystą tonią Jeziora Czterech Kantonów. Niezwykłe widoki przyciągają najbardziej wymagających turystów. Lucerna słynie z malowniczej średniowiecznej starówki, Mostu Kaplicznego nad rzeką Reuss i Pomnika Umierającego Lwa. Wyjątkowe połączenie miasta, jeziora i wysokich gór. W programie zwiedzanie miasta, czas wolny na posiłek i zakupy, następnie wyjazd kolejką GoldenPass Line z Luzern do Montreux nad Jeziorem Genewskim, po drodze przejazd przez Interlaken. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

III dzień
Śniadanie. Wyjazd autokarem do Zermatt, położonego na wys. 3920 m n.p.m. u stóp najsłynniejszej góry świata Matterhorn 4478 m n.p.m. Znany i jeden z najatrakcyjniejszych kurortów narciarskich, który zachował charakter autentycznej wioski górskiej. "Matterhorn glacier paradise" jest największym i najwyżej położonym letnim terenem narciarskim w Europie. Kadra narodowa z wielu krajów trenuje tutaj latem. Region jest też legendą wśród zdobywców szczytów. W Zermatt kończy się Haute Route, międzynarodowy, kilkudniowy i wymagający szlak wysokogórski rozpoczynający się na Mont-Blanc. 8 godzinny przejazd kolejką Glacier Express z Zermatt do St. Moritz pozwala zobaczyć z bliska szczyty Alp sięgające 4 000 m n.p.m. oraz wtopić się w przepiękne krajobrazy wysokogórskie. Koleje Retyckie między Thusis i Poschiavo są arcydziełem technicznym. Miłośnicy podróżowania pociągiem uważają, że odcinek pomiędzy Chur i St. Moritz to najpiękniejsza trasa kolei górskich na świecie. Po drodze zachwycają się wiaduktami, a w szczególności łukowym wiaduktem Landwasse. Położone na wysokości 1856 m n.p.m. pośród jezior Górnej Engadyny, St. Moritz jest jednym z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych na świecie. Miejscowość słynie z kosmopolitycznej atmosfery, elegancji i ekskluzywności. Suchy, dodający dreszczyku emocji, "szampański klimat" St. Moritz jest już legendarny, a tutejsze słońce świeci średnio przez 322 dni. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV dzień
Śniadanie. Przejazd 130 km kolejką Bernina Express z St. Moritz do Tirano (Włochy) i dalej busem do Lugano. Ta trasa uważana jest za jedną z najbardziej spektakularnych tras kolejowych na świecie. "Mały czerwony pociąg" jest sercem Światowego Dziedzictwa UNESCO Albula/Bernina, do którego należy również otaczający je krajobraz kulturowy z uroczymi wioskami, romantycznymi krajobrazami i dziewiczymi Alpami. Początek trasy przebiega obok gigantycznego lodowca Morteratsch, potem pociąg wspina się bez zębatek na najwyższą w Europie przełęcz, przez którą przejeżdżają pociągi. Bernina osiąga wysokość 2253 m i licznymi zakrętami schodzi do Poschiavo. W Brusio czeka kolejna wyjątkowa atrakcja: okrężny wiadukt. Miasto Lugano to największe miasto w regionie Ticino i jedno z najważniejszych ośrodków finansowych, kongresowych, biznesowych i bankowych w Szwajcarii. Miasto o łagodnym klimacie ozdobione parkami, kwiatami, willami i budowlami sakralnymi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

V dzień
Śniadanie. Przejazd kolejką The Wilhelm Tell Express z Lugano do Luzern, przerwa w Locarno nad Jeziorem Maggiore, największym jeziorem polodowcowym na granicy Szwajcarii i Włoch, które jest ulubionym miejscem wypoczynku znanych osób ze świata filmu, muzyki, polityki. Locarno cieszy się najbardziej łagodnym klimatem w Szwajcarii z 2300 słonecznymi godzinami rocznie. "Dama Kameliowa" przyciąga turystów śródziemnomorskim urokiem i subtropikalną roślinnością. W końcowym odcinku przejażdżka statkiem po Jeziorze Czterech Kantonów. Odpoczynek, obiadokolacja. Wyjazd autokarem do Polski.

VI dzień
Poranny przyjazd do Polski

CENA 2498 ZŁ/OS.
Cena obowiązuje przy grupie min. 6 osób
Możliwa płatność w ratach


Cena obejmuje:
- przejazd komfortowym autokarem lub busem (w zależności od ilości uczestników)
- przejazdy kolejkami górskimi w wagonach 2 klasy wg programu
- przejażdżki statkiem po jeziorach wg programu
- 3 noclegi w hotelu**/***- pokoje z łazienkami, TV (przystosowane dla osób niepełnosprawnych)
- Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje.
- Opieka pilota - przewodnika
- Opieka fizjoterapeuty
- Ubezpieczenie KL i NW
- Podatek VAT

- Wspaniałe, niezapomniane widoki alpejskich krajobrazów. Uwaga: z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe Alpy najlepiej podziwiać w okresie wrzesień - październik, kiedy niebo jest przejrzyste i szczyty 4 tyś. są doskonale widoczne.
- Pamiątka z wyjazdu.